Loučení

V úterý 12. 6. se konala Street Show, závěrečné vystoupení všech tanečních skupin z Ulity. Členové skupin předvedli své soutěžní choreografie a také sóla, dua či tria. Rodiče tanečníků a jiní příbuzní, pro které byla akce určena, mohli kromě tance vidět také parkourové umění nebo si poslechnout rapový příběh.

Letos bylo naším cílem zúčastnit se postupové soutěže, zažít si tu atmosféru a poznat něco nového. Na jednu z největších soutěží Czech Dance Masters, kterou pořádá Czech Dance Organization (CDO) jsme se intenzivně připravovali. Bez nějakého očekávání jsme postoupili až na Mistrovství ČR ”Beat Street” v Brně, kde jsme obsadili 12. místo v kategorii Hobby Street malé formace. Z tohoto umístění pokročilé taneční skupiny Keep Up Crew mám ohromnou radost, nesmím ale zapomenout i na úspěchy skupiny dětí On The Way Crew.

Nechci ale popisovat naše úspěchy, protože skutečné vítězství je pro mě úplně někde jinde. Už teď vím, že alespoň několik lidí jsem posunula dál tanečně i určitou změnou myšlení. Nejkrásnější pocit pro mě je, když se mi v někom podařilo probudit zápal pro tanec. Za zmínku stojí také úsměvy a radost z pohybu, které mi dokázaly vrátit energii zpět.

Chtěla bych poděkovat všem tanečníkům za všechny tréninky, soutěže a jiné společné chvíle. I když to bylo občas náročné, určitě nás to všechny obohatilo. Pochopili jsme, že nezáleží na tom, jak silný soupeř proti nám je, jestli se jedná o známou taneční školu nebo jiné DDM. Nejde o jméno, ale o nadšení  a výkon. Mnohem lépe jsme také přijímali neúspěch. Snažili jsme se také navázat přátelské vztahy s ostatními skupinami  a podporovat je při jejich vystoupení. Protože i o tom tanec je. Přesto, že vztahy ve skupině byly občas proměnlivé, společné soutěže nás dokázaly stmelit.

Ráda bych také poděkovala rodičům za celoroční spolupráci a podporu jejich dětí.

Nakonec patří velký dík také našemu panu řediteli Mirku Frömmelovi za to, že to mohlo všechno takto fungovat.

Tímto moje pětileté působení v Ulitě končí, každý si už musí svoji cestu najít sám, ať už taneční nebo jinou. Doufám, že jsem v každém tanečníkovi zasela alespoň malé semínko, které třeba po čase začne růst a moje vložená energie se bude šířit dál.

LOVE, PEACE, UNITY AND HAVING FUN!

Za DDM Ulita Broumov se loučí

Lucka Zelená

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.