Den Země v Broumově – Zahradní slavnost 22. 4. 2018

FOTOGALERIE ZDE…

Již od roku 1970 si 22. dubna každoročně a celosvětově připomínáme, že o naši rodnou zeměkouli je potřeba se starat a to o všechny její části a součásti…nejen o vodu, vzduch, půdu, zeleň a zvířata, ale  i o bezpečí nás všech lidí.

V Broumově jsme letos Den Země oslavili Zahradní slavností, kterou  pro veřejnost připravily DDM Ulita Broumov, Město Broumov, MěÚ Broumov- odbor životního prostředí a odbor dopravy, Besip, Kulturní a informační centrum,  Jsdhasičů Broumov a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

více zde…

Q U E S T Y

Od 13.00 do 14.00 si mohli zájemci o procházku Broumovem, spojenou s pátráním po historii a zajímavostech Broumova, vyzvednout v Infocentru na Mírovém náměstí kvízové doplňovací  Questy a vybrat si ze tří připravených pěších tras… Questy připravily pracovnice Infocentra jako novinku letošní turistické sezóny a všichni zájemci si mohli projít Broumovem v rolích turistů a uvidět  zajímavosti, kolem kterých denně chodíme a třeba o nich ani nic nevíme…Rada města Broumova navíc podpořila naši akci finanční odměnou pro školní kolektivy, které se zúčastní naší akce se svým třídním učitelem. Děkujeme paní Jarmile Nyklíčkové a dětem ze ZŠ OLIVĚTÍNA a paní Yvetě Kopřivové a dětem ze ZŠ HRADEBNÍ , že s dětmi přišly.

Z A H R A D N Í    S L A V N O S T

I ten, kdo nechtěl pátrat, mohl přijít za námi na Zahradní slavnost v Naší zahradě  Ulity vyzkoušet různé rukodělné dílničky- práci se dřevem s Joskou Štěpánem, kamenickou dílnu s Tomášem Kučerou, točení na kopacím hrnčířském kruhu s Klárou a Nelou a Dášou, ovčí vlnu přeměnit na drobnou hračku s Pavlou Semerákovou a Maruškou, pracovat s pedigem s Boženkou Velichovou nebo si mohl zasadit drobnou rostlinku s Marcelou Žouželkovou nebo zkusit svoji dopravní znalosti a zkušenosti na koloběžce s Martinem Doležalem a Valentýnou a Elenkou nebo projít naši Ekostezku odvahy připravenou Šárkou a Míšou… nebo přiložit polínko do našeho společného ohniště…nebo vyzkoušet technický vozový park a dovednosti  Hasičů….nebo si jen tak s námi přijít užít jarní nedělní odpoledne s bublifukem a křídami …nebo si prohlídnout obrázky z výstavy Na plotě dětí z Ulity… nebo ochutnat dobroty Hanky a Renaty z kuchyně Ulity…jediným nesplněným slibem byl start horkovzdušného balónu, který pro nepříznivý vítr vzlétnout nemohL. Po celé odpoledne navíc probíhal hudební  program v amfiteátru – bubenický workshop s Jakubem Kolářem, taneční workshop s Luckou Zelenou a  koncert písničkářky Terezie Palkové.

Celé odpoledne proběhlo v letní atmosféře pohody a sluníčka. Děkujeme všem, kdo akci pomohli zorganizovat a především děkujeme všem, kdo za námi přišli.

Dáša Zbořilová a Šárka Francová, DDM Ulita Broumov

FOTOGALERIE ZDE…

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.